ייעוץ עסקי לטובת שיווק מבוסס ערך

שיווק מבוסס ערך, הינו תהליך בו החברה או הארגון מבססים את הערך המתקבל תוך הבנת המשמעות מול הלקוחות והסביבה התחרותית.

שיווק מבוסס ערך, הינו תהליך בו החברה או הארגון מבססים את הערך המתקבל תוך הבנת המשמעות מול הלקוחות והסביבה התחרותית.

פעמים רבות עסקים מעניקים ערך ללקוחות, אולם לקוחות חווים את הערך באופן אחר, לא פעם מתקבל ערך נוסף, שלא תמיד היה מכוון.

לאחר תהליך חקר פנימי בתוך החברה והבנת מסע הלקוח מנקודת המבט שלו, מזדקקת שרשרת הערך, וניתן להבין מה עוד הלקוח יצטרך, מה הערך המרכזי אותו הוא מקבל, ומהן אפשרויות הגדילה.

תהליך נוסף שמייצרת שיווק מבוסס ערך  – החזרת המלוכה לתוכן. כאשר אנו מצליחים לייצר תוכן מתוך הערך אותו אנו מעניקים, התוכן הזה יהיה הדרך בה נתקשר עם הלקוחות , אשר מחפשים מענה לצרכים שלהם.

מרכיבי ערך המוצר

מיתוג ובחירת דרכי התקשרות

שיווק מבוסס ערך, מצריך התבוננו והבנה על הערך שיש למוצר או לשירות שאנו מוכרים, פעמים רבות הערך מתחיל בנראות, בשפה העיצובית של המוצר או המותג. המיתוג, העיצוב הגרפי, השפה העיצובית היא עניין של טעם, אבל יש לה משמעות רבה.

בבואנו להחליט מה הערך המרכזי המוענק, ולאיזה קהל, נבחר גם את השפה וסוג הרשת החברתית מה נעשה שימוש, על מנת לייצר תגובות, והעצמת הערך,  במסע הלקוח.

אנרגיות ותקשורת עם הלקוחות

המיתוג, השפה, והאנרגיה של מוצר או השירות, הם חלק מהערך.

שנים רבות בתחום הפרסום והשיווק, ולימודים מעמיקים בעולם הטיפול הרוח והתודעה אני רואה בתהליך מיתוג כתהליך פנימי שאדם עושה עם עצמו על מנת לדייק את היעוד, והערכים. כאשר ארגון או חברה מבצעים תהליך מיתוג, לא מדובר רק בשינוי הלוגו הגדרת החזון, יש גם הזדמנות להגדיר מחדש  את הסיבה לשמה העסק קם, את היתרונות שלו עבור העולם, את הערך שהוא מעניק לאנשים שיצרו אותו וכן את הערך שהוא מעניק לצרכנים. מכאן גם נגזור את מסע הלקוח, המסרים, והחוויות אותם יעבור.

תרומה לקהילה משפיעה על העובדים ועל הערך הנתפס

העולם השתנה, הלקוחות הראשונים של השירות שלנו הם העובדים, עובדים מאושרים מחוברים ומסופקים יהיו שגרירים של המוצר והשירות שלנו, אם יחוו את עצמם משמעותיים, גם כחלק מהחברה בה הם עובדים, וגם כחלק מהעולם בו הם מתנהלים. שילוב של תרומה לקהילה כחלק מההתנהלות של החברה מעניקה גאוות יחידה מחוייבות ולפעמים גם יצירתיות, מצד העובדים , זו אנרגיה שמשפיעה על כל הסביבה העסקית של הארגון.